Hullámtörők Vízisport Egyesület- Balatoni Kajak-piknik
🌊🏖️🍖🥞
“Napfény járja át a szívem újra , csak egy szál kajakot hoztam el az útra..”…na jó ettől inkább megkímélnélek benneteket,,😅
Az úgy volt,,hogy vasárnapra végre kitisztult az idő 🌤️, így már semmi sem állhatott az utunkba. 🤠
Nagyon lelkes ,barátságos ,közvetlen társaság gyűlt össze Szántódon ,a szabad strandon.Piknikrő lévén szó többen hoztak egy kis nasit,egyik társunk egy nagy tálca fánkkal érkrzett,ami igen jól jött reggelire a hullámok ellen…
Miután az esemény nem profi versenyként ,hanem családbarát rendezvényként hirdettük meg ,így többen sosem eveztek még a Balatonon.Egyedül nem mertek,az átevezések tömege meg nem vonzotta őket.
Többen saját hajóval érkeztek ,de meglepően sokan inkább béreltek tőlünk számukra megfelelő kajakot. Némi készülődés,kajakbeállítás, gyorstalpaló oktatás és eligazítás után irány a Balaton!👌🏻
Szántódról vettük célba a túl partot , így belefértünk a mágikus 1500 méter távolságba.
A csoport egyik fele egy hosszabb Tihany körüli túrára indult , míg a másik fele Tihanyt elérve visszafordult a Szántódi öböl felé,és a nádasban leltek kalandot.🤠
Az időközben előre jósolt szél megerősödésével megjöttek a hullámok is ,így útvonalat kellett módosítanunk és a festőibb oldal helyett a kissé szél és hullám-védettebb oldalt tekintettük meg .Minimális idegenvezetés is belefért evezés közben.A hullámok azért volt akit megtréfáltak,így gyakorolhattunk némi társ és kajakmentést is. Erről később beszélgettünk,levontuk a konzekvenciát.
Szeltük a hullámokat , mókáztunk és amikor mindenki hiánytalanul partot ért ,már várt ránk egy forró tál sűrű gulyás, hozzá pedig otthon készült palacsinta .. Jót ettünk,🥘🍖🥞tapasztalatot cseréltünk, hajókat próbálgattunk, új embereket ismertünk meg. A társaság legfiatalabb tagja most tanult meg evezni. 🛶
Igazàn jól éreztük magunkat.👌🏻Legközelebb ugyanígy ha nem is pont ugyan itt ,de a Balcsi délipart az tuti.”🤗

Megosztás: