Találkozunk a Sülyi tónál a helyi büfé parkolójában.
Egy rövid de annál hatékonyabb beiskolázás után, meghatározzuk a kenuk legénységét, kiosztjuk a felszerelést és vízre szállunk. Utunkat egy széles ágvízen kezdjük el, amely a sülyi zárásig vezet. A zárás leküzdése után folytatjuk utunkat a szűkebb, mégszűkebb és a legszűkebb dunai ágvizeken, érdekes akadályokon keresztül. Ezt a filmet a természet rendezte a szél és a víz közreműködésével. Az egyik oldalon ott leszünk mink, ügyes emberkék és….hát át szeretnénk jutni a másik oldalra.
Első megállónk egy kis zárás lesz, amely alatt csak úgy ömlik át a víz és egy érdekes dunai gejzírt hoz létre. Ez a hely lesz a mai kalandunk forrása. Mostantól pár órára elnyel minket a vad természet. Keresni fogjuk a járható utat, de megjárjuk a járhatatlant is.
Az akadályok leküzdése után egyre piszkosabbak de egyre boldogabbak is leszünk, hogy legyőzzük azokat. Miután kijutottunk……ha egyáltalan kijutottunk….., lehetőségünk nyílik egy újabb záráson megtisztítjuk magunkat az „út porától”. Itt kifújjuk magunkat, újratöltődünk és persze jó idő esetén megfürdünk.
Levezetés képpen egy lasú festői dunai szakasz vár ránk. Rövidesen elérjük azt a helyet ahonnét ez a nagy nap elkezdődött. A túra kb. 14:00 óra körül végződik. Büszkék leszünk magunkra és felejthetetlen élményekkel térünk haza
Tipp: Túra után hazafelé szomjunkat és éhségünket olthatjuk a nem messze található KOTVA PM büfében pl. lángossal és kolbásszal. A büfé a helyi kavicsos tavistrand mellett található!